Idea Challenge е първият от трите етапа на състезанието за млади предприемачи 3Challenge. Инициативата е организирана от студентският клуб по предприемачество Start It Smart и цели да насърчи младите хора в България, проявяващи интерес към стартирането на собствен иновативен бизнес.
Желаещите регистрират своите идеи за участие в състезанието в едната от трите категории:
* Profit - бизнес за реализиране на печалба
* People - бизнес в полза на обществото
* Planet - бизнес в полза на природата/средата
Разделението на категориите не е абсолютно и не изключва възможността бизнес идея от последните две категории да носи и печалба. По тази причина всеки участник следва сам да избере коя категория най-точно съвпада със същината на идеята, която иска да осъществи.
36-те най-добри идеи получават възможност се публикуват на сайта с видео презентация. Чрез гласуване на публиката 18 от тях преминават напред и получават възможността да представят своите проекти на финала на етапа (5-10 мин.). Присъстващите на събитието и специално селектираното за целта жури оценяват представянията и избират най-добрите три идеи от всяка категория. Те получат парична награда, 6 месеца менторство от различни организации и продължават напред в надпреварата.
Краен срок - 15 април
Линк
Публикуване на коментар